Jak dbać o pamięć?

Nikt z nas nie chce by ciągle o czymś zapominać. Gdzie zostawiliśmy klucze? Gdzie leży pilot? Gdzie położyłem telefon? Często zapominamy o podstawowych dla nas rzeczach. By uniknąć taki problemów warto zadbać o stan naszej pamięci. Bez względu na wiek, trzeba dbać o nasze zdolności pamięciowe. Co robić by uniknąć tych problemów?

 

Nie trzeba od razu wykonywać nie wiadomo jakich czynności czy poświęcać dużej ilości pieniędzy. Podstawową radą jest czytanie książek. Czytanie powoduje, że nasz mózg jest aktywny, pobudza neurony i wyobraźnię. Poza pozytywnym skutkiem na naszą pamięć czytanie sprawia, że powiększa się nam słownictwo.

 

Skupienie się na danej czynności poprawia nasze zdolności pamięciowe. Dlatego zamiast robić kilka rzeczy naraz, skup się tylko na jednej. Takie skupienie się na np. uczeniu się języków wpłynie znacznie na twoją efektywność.

 

Picie wody jest kolejną czynnością wspomagającą twój organizm. Oczyszcza ona z toksyn twoje ciało dlatego warto pamiętać o odpowiednim jej poziomie w naszym organizmie. Picie jej poprawia nasze zdolności koncentracyjne i dodaje ona nam energii. Natomiast jej brak sprawia, że stajemy się ospali, poza tym wpływa ona korzystnie na utrzymanie wagi.

 

Pamięć wymaga odpowiedniej aktywności naszego mózgu. Jeżeli spędzamy wszystkie dni tak samo, nic się nie zmienia i praca-dom i dom-praca to nasz mózg się leni. Warto urozmaicać sobie swoje codzienne. Wrócić do domu inną drogą niż zwykle, śpiewać sobie piosenkę, ułożyć własne słowa do niej czy też zjeść obiad w nowym lokalu. Jeżeli nie mamy tyle czasu to samo pisanie lewą ręką czy słuchanie nowej muzyki pobudzi nasz mózg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *