Moc bruzdownicy i jej znaczenie

choroby-narzadow-zmyslu.faktymity.com.pl

O czym świadczyć może moc bruzdownicy. Jakie wnioski wyciągnąć można spoglądając na jeden z najważniejszych parametrów tego elektronarzędzia? Oto kilka praktycznych wskazówek. Bruzdownica o mocy do 900 W jest zazwyczaj urządzeniem dość tanim, o niewielkich możliwościach oraz niezbyt dużej wytrwałości. To przede wszystkim bruzdownica, którą możemy zakupić do użytku „domowego”, sprawdzi się ona bowiem w rękach amatorów, jako sprzęt do bruzdowania glazury.

Bruzdowanie wykonać możemy na niewielkiej głębokości, dlatego też jest sprzętem świetnym do bruzdowania fug. Dzięki niewielkiej masie, można używać jej nawet w niewygodnej pozycji oraz w miejscach, które są trudno dostępne. Drugi typ bruzdownic to te o mocy w przedziale 900 do 1500 W. Zazwyczaj to sprzęt o dobrej jakości, stosunkowo elastyczne.

Tego typu bruzdownice znakomicie radzą sobie z wycinaniem bruzd nawet w betonowych powierzchniach, w dodatku na dużej głębokości. Mankamentem tego typu sprzętu jest konieczność obycia się z urządzeniem oraz nabycia praktyki. Ostatni typ stanowią bruzdownice powyżej 2000 W. Są to urządzenia, które służą do wykonywania prac w materiałach najtrudniejszych, czyli można stosować je w praktycznie większości materiałów, a cięcie wykonać na dużej głębokości.

Bruzdownica taka wymaga od operatora wprawy, jest to bowiem sprzęt specjalistyczny wymagający obycia z uwagi na swoją dużą wagę oraz niski komfort użytkowania..

Close