Nietypowe elektronarzędzia: bruzdownica

www.chsd.org.pl

Elektronarzędziem o bardzo dużym znaczeniu i funkcjonalności, lecz rzadko wykorzystywanym przez osoby niezwiązane z branżą remontowo-budowlaną, lecz pracujące amatorsko jest bruzdownica. Bywa, że część amatorów – „złotych rączek” nie słyszało nawet o tym przydatnym narzędziu. Nie jest to jednak zaskakujące, zważywszy, iż jest to profesjonalny sprzęt, którego koszt jest dość wysoki.

Bruzdownice wydają się mieć bardzo wąskie zastosowanie. Zdarza się jednak coraz częściej, iż wykorzystywane są one nie tylko przez profesjonalne ekipy remontowe i budowlane, ale i do użytku domowego. Czym zatem jest bruzdownica? Odpowiemy na to pytanie, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

To profesjonalne urządzenie przypominające nieco swoimi funkcjami szlifierkę oraz piłę. Narzędzie to posiada silnik, uchwyty, diamentową tarczę oraz mechanizm. Jej działanie polega na nacinaniu wgłębień, które służą do kładzenia fug lub kabli.

Dobra bruzdownica wyposażona w odpowiedniego rodzaju tarcze może pracować w każdym materiale, ułatwiając rozmaite dalsze prace..