Pamięć !

W dzisiejszych czasach wymaga się od nas zapamiętywania coraz większej dawki informacji. Każdy z nas chciałby by nauka nowych rzeczy zwłaszcza języków przebiegała w prosty i łatwy sposób dla nas. Co robić by mieć pamięć doskonałą? Jakie techniki i metody używać do zapamiętywania? Jak poprawić swoje umiejętności pamięciowe?

Mnemonika to termin wywodzący się ze starożytnej Grecji dotyczy technik pamięciowych. Dzięki różnym metodom każdy z nas jest w stanie zapamiętać tysiące informacji. Często dzieli się osoby według trzech technik zapamiętywania: wzrokowców, słuchowców i uczuciowców. Ta pierwsza grupa opiera się na doznaniach wzrokowych. Łatwiej im zapamiętać coś co widzą, więc tu szczególnie pomocne może być tworzenie rysunków, tabeli, wykresów oraz kolorowe pismo. W przypadku słuchowców jest to czytanie na głos, bądź dyskusja z inną osobą na dany temat. Usłyszenie informacji na dany temat pozwala im na szybsze ich przyswojenie. Ostatnia grupa uczuciowców dotyczy osób dla których ważny jest odpowiedni nastrój. Przygotowanie miejsca do uczenia się, czy też odpowiedni kontakt z osobą nauczającą. Uścisk dłoni, spojrzenie w oczy podczas rozmowy i ogólne wrażenia. W odpowiednim środowisku uczuciowiec łatwiej zapamiętuje.

Dobrym pomysłem jest by osoby, które zaliczają się do danej grupy starały się uczyć za pomocą wszystkich metod. Takie urozmaicenie i skupienie się na innej formie niż dotychczas może przynieść znaczne korzyści dla naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close