Techniki pamięciowe

Technik zapamiętywania jest bardzo dużo i warto spróbować kilka by zobaczyć, której użytkowanie przychodzi nam łatwiej niż innych. W końcu zależy nam na zapamiętywaniu nowych informacji a nie na męczeniu się z techniką.

 

Zapamiętywanie danych rzeczy za pomocą tworzenia obrazów w naszej głowie może znacznie nam ułatwić kwestie pamięciowe. Pozytywne wspomnienia pozostają na dłużej w naszej pamięci niż te negatywne. Powiązanie rzeczy, którą chcemy zapamiętać z naszym pozytywnym wspomnieniem może odnieść pozytywny skutek, gdyż mózg sam powraca do naszych wspomnień. Używanie różnobarwnych pisaków przy pisaniu notatek czy też podkreślaczy w książkach też może przynieść pozytywny skutek. Podobnie ma się kwestia przy łączeniu nowej rzeczy z podstawowymi obrazami dla naszego mózgu. Takie związki szybciej zakodują się w naszej pamięci.

 

Ruch i akcja w naszych obrazach pamięciowych znacznie ułatwią nam ich zapamiętywanie. Ożywianie takich obrazów powoduje, że stają się one niecodzienne przez co łatwiej je zapisać na naszym „nośniku pamięci”.

 

Kolejną ciekawą metodą jest łączenie humoru z danym „obrazem”, który chcemy zapamiętać. Rzeczy śmieszne łatwiej zostają w naszej pamięci, dlatego warto zabawić się z naszym umysłem nad daną kwestią.

 

Przy wszystkich technikach tworzenia „obrazów” w naszej pamięci warto zadbać o szczegóły. Przywiązanie do detali pozwala nam łatwiej zapamiętać daną rzecz. Podobnie ma się kwestia do niecodzienności, przesadne i absurdalne „obrazy” łatwiej zapamiętamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *