Trening

Tak jak ciało wymaga treningu by pozostało w odpowiedniej formie tak też pamięć wymaga odpowiednich ćwiczeń nad nią by pozostała stale na najwyższym poziomie aktywności. Odpowiedni trening dla naszej pamięci może w znacznym stopniu ułatwić nam zapamiętywanie nowych rzeczy.

 

Często słyszy się o wynikach badań naukowców nad pamięcią. Jest ona niezwykłym urządzeniem, pomimo lat badań nie można określić jej pojemności. Wiadomo, że przekracza ona znacznie dyski twarde w naszych laptopach. Pomyślimy, że przez cały czas mamy przy sobie taki nośnik pamięci na którym tak naprawdę wszystko się zmieści a zaniedbujemy go. Warto dbać o pamięć i ćwiczyć zapamiętywanie rzeczy, pozwoli to nam w lepszym stopniu wykorzystać to narzędzie jakie mamy.

 

Takie lepsze wykorzystywanie naszej pamięci da nam więcej czasu wolnego. Zapamiętywanie większej ilości informacji i w szybszym czasie sprawi, że nasz status w firmie czy wśród znajomych wzrośnie. Staniemy się ekspertami o rozległej wiedzy na dany temat. Również zapamiętywanie nowo poznanych osób przyjdzie z o wiele większą łatwością niż dotychczas. Takie odczucia po odpowiednim trening pamięci odcisną też piętno na naszej pewności siebie. Będziemy o wiele bardziej zdecydowani i pewni swoich umiejętności.

 

Odpowiedni trening pamięci powinien wykorzystywać obie półkule naszego mózgu. „Artystyczną” – prawą oraz „ścisłą” – lewą. Myślenie obrazowe i emocjonalne połączone z utrwalaniem słów i liczb da nam lepsze efekty. Im więcej szarych komórek zagonimy do pracy tym lepsza będzie nasza pamięć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *